Home Chic – wybitnie kobiecy post

Dziś będzie krótko i na temat. Nie jest łatwo być kobietą – Fakt. jednak jest łatwiej niż było kiedyś.
Nie oszukujmy się – mężczyźni wolą ładne, mądre i ambitne, do tego tajemnicze, skromne, wyuzdane i gospodarne.
Sprzeczność? No cóż – tyle wieków byłyśmy dla nich enigmą, a oni spalali się próbując ogarnąć o co chodzi, wydając fortuny, podbijając państwa i robiąc inne niewspółmierne do zamierzonego celu (kobieta) rzeczy, że chyba najwyższy czas na równouprawnienie. 
Nie mamy pojęcia o co IM chodzi. Pracujemy, chodzimy na szpilach, rąbiemy drewno, gotujemy zupki dla dzieci, jesteśmy czułe  i niegrzeczne zależnie od potrzeby chwili, i nadal podlegamy redukcji  – bo się zakochał, bo ma kryzys wieku średniego, bo jest gejem (nowość!), bo czuje się niezrozumiany i musi wybyć na nieokreśloną (koszmar) liczbę dni do GDZIEŚ INDZIEJ, bo… bo cokolwiek. 
Nadeszła nowa epoka -epoka, w której kobiety głosują, zostają dyrektorami, ministrami i mają ochotę na seks bez miłości. Ale nieubłagane atawistyczne odruchy ciągną nas w stronę dzieci, wicia gniazda i takich tam dramatów. Osobiście – I want it all – wiem, że mamy wszystkie różnie, ale większość ma właśnie tak – osiągnąć to wszystko. 
Po wielu godzinach filozoficznych rozkmin dochodzę  do jedynego słusznego wniosku, mądrości, której powinnyśmy nauczyć się od mężczyzn- RÓB SWOJE.
Naprawdę, to działa, kiedy robisz swoje, twoje życie ma sens – znajdź to, co Cię kręci i nie jest zależne od innych, w szczególności od facetów.
Nie warto inwestować w akcje wysokiego ryzyka -a męskie wybory to bardzo wysokie ryzyko – w końcu ONI rzadko kiedy są racjonalni. Inwestuj w siebie bo to zawsze się opłaca. Nie wiesz czego chcesz od życia? – popróbuj różności i podejmij decyzję. I nie bój się podejmować decyzji. I nigdy PRZENIGDY – nie bój się walczyć o siebie. Jasne – już o tym pisałam – inteligentne zarządzanie swoim potencjałem wymaga liczenia się z opinią tych, których zdanie może zaważyć na Twoim losie. Ale w kwestiach kluczowych – zero kompromisów. 
Dużo czasu zajęło mi wyrobienie poczucia własnej wartości na gruncie zawodowym i wiem, że to nic łatwego dlatego gorąco polecam Wam poczytanie tego:  http://www.empik.com/tylko-zolzy-robia-kariere-condren-debra,prod1510340,ksiazka-p
Ogarnięte dziewczyny/kobiety pewnie już wiedzą co tam jest napisane, ale dla większości lektura obowiązkowa. 

Podsumowując, nie bójmy się być sobą, nie bójmy się wcale, zachowując poczucie rzeczywistości warto sięgać jak najwyżej. Dbajcie o siebie, dbajcie o to jaki budujecie wizerunek, walczcie, nie odpuszczajcie, nie dawajcie sobie taryfy ulgowej, ale dawajcie sobie odpocząć. Człowiek żyje średnio 75 lat – nie tak znowu dużo, dlatego warto na maksa być w tym życiu spełnionym i szczęśliwym.
 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s